本材, 1480

a926ed43d8fd74a56e43009448b40a6342f348c6.jpg
Name
本材
Given names
本材
Also known as
Surname
Birth 1480 34

Note: 本材公生于明成化十六年庚子年
Marriage陈氏 柯本材夫人View this family

English King
Edward IV
from April 11, 1471 CE (April 20, 1471) to April 9, 1483 CE (April 18, 1483) (aged 3 years)

English King
Richard III
from April 9, 1483 CE (April 18, 1483) to August 22, 1485 CE (August 31, 1485) (aged 5 years)

Roi de France
Charles VIII l’Affable
August 30, 1483 (aged 3 years)

Birth of a half-brother本乾
December 22, 1485 (aged 5 years)

Note: 公生于成化乙巳年十二月二十二
English King
Henry VI
from August 22, 1485 CE (August 31, 1485) to April 22, 1509 CE (May 2, 1509) (aged 29 years)

Král český
Vladislav Jagellonský (Vladislav II.)
from 1471 to 1516 (aged 36 years)

Note: Syn Kazimíra IV. Zvolen českým králem byl podle přání Jiřího z Poděbrad, musel ale až do r. 1478 bojovat s Matyášem Korvínem – vládu v zemích Koruny si nakonec rozdělili. Od roku 1490 také král uherský. V roce 1500 vydal Vladislavské zřízení zemské.
Roi de France
Louis XII le Père du Peuple
April 7, 1498 (aged 18 years)

English King
Henry VII
from April 22, 1509 CE (May 2, 1509) to January 28, 1547 CE (February 7, 1547) (aged 67 years)

Roi de France
François Ier
January 1, 1515 (aged 35 years)

Král český
Ludvík Jagellonský
from 1516 to 1526 (aged 46 years)

Note: Syn Vladislava Jagellonského. Otec ho nechal korunovat již roku 1508 za uherského krále a o rok později za krále českého. Zemřel v bitvě u Moháče, čímž vymřela česko-uherská větev rodu.
English King
Edward VI
from January 28, 1547 CE (February 7, 1547) to July 10, 1553 CE (July 20, 1553) (aged 73 years)

Disputed English Queen
Lady Jane Grey
from July 10, 1553 CE (July 20, 1553) to July 19, 1553 CE (July 29, 1553) (aged 73 years)

English Queen
Mary I
from July 19, 1553 CE (July 29, 1553) to November 17, 1558 CE (November 27, 1558) (aged 78 years)

English King
Philip
from July 25, 1554 CE (August 4, 1554) to November 17, 1558 CE (November 27, 1558) (aged 78 years)

Král český
Václav III.
from 1526 to 1564 (aged 84 years)

Note: Syn Václava II, sedmý český král. V letech 1301–1304 byl uherským králem jako Ladislav V. Po smrti otce se snažil udržet unii s Polskem, byl však zavražděn. Skončilo tak více než 400 let vlády Přemyslovců v Čechách.
Král český
Ferdinand I.
from 1526 to 1564 (aged 84 years)

Note: Vnuk císaře Maxmiliána I., manžel Anny Jagellonské. Také římskoněmecký císař a uherský král.
Famine
Famine au Languedoc
1528 (aged 48 years)

Histoire du Quercy
Les actes publics doivent être rédigés en français
1541 (aged 61 years)

Histoire du Quercy
Décès de Clément Marot, poète et écrivain lotois, à Turin
1544 (aged 64 years)

Roi de France
Henri II
March 1, 1547 (aged 67 years)

English King
Elizabeth I
from November 17, 1558 CE (November 27, 1558) to March 24, 1603 CE (April 3, 1603) (aged 123 years)

Roi de France
François II
July 10, 1559 (aged 79 years)

Roi de France
Charles IX
December 5, 1560 (aged 80 years)

Král český
Maxmilián I./II.
from 1564 to 1576 (aged 96 years)

Note: Syn Ferdinanda I. Také římskoněmecký císař a uherský král.
Roi de France
Henri III
May 30, 1574 (aged 94 years)

Král český
Rudolf II.
from 1576 to 1611 (aged 131 years)

Note: Syn Maxmiliána II. Zároveň král uherský a císař římský. Od r. 1608 vládl jen v Čechách a ve Slezsku. Císař do své smrti v roce 1612.
Burial
Family with parents
father
mother
Marriage
Marriage:
elder brother
9 years
elder brother
2 years
himself
Father’s family with 吴氏 柯兴义公夫人
father
step-mother
Marriage
Marriage:
half-brother
Father’s family with 何氏 柯立义夫人
father
step-mother
Marriage
Marriage:
half-brother
Family with 陈氏 柯本材夫人
himself
wife
Marriage
Marriage:
Birth

本材公生于明成化十六年庚子年

Note

本材公取下磨陈氏,无出。

Media object
Note: 柯氏族谱记载兴义公支下本洪、本盛、本材、本乾、本坤。