永琛,

Name
/柯/永琛
Given names
永琛
Nickname
字维献
Surname
Also known as
/永/
English King
Henry IV
from September 30, 1399 CE (October 8, 1399) to March 21, 1413 CE (March 30, 1413)

Král český
Václav IV.
from 1378 to 1419

Note: Syn Karla IV. Také římský král. Českým králem byl korunován už ve dvou letech. Syna neměl, a tak byl jeho dědicem jeho bratr Zikmund.
English King
Henry V
from March 21, 1413 CE (March 30, 1413) to September 1, 1422 CE (September 10, 1422)

Král český
Zikmund
from 1419 to 1437

Note: Syn Karla IV. Také římský císař a uherský král. Roku 1421 ho český zemský sněm jako krále odmítl; plně respektovaným králem byl až poslední dva roky života.
Roi de France
Charles VII le Victorieux
October 21, 1422

Death of a father伯原
1437

Note: 公殁于明朝正统丙辰年享年七十有四
English King
Henry VI
from September 1, 1422 CE (September 10, 1422) to March 4, 1461 CE (March 13, 1461)

Král český
Albrecht II. Habsburský (Albrecht I.)
from 1437 to 1439

Note: Zikmundův zeť a dědic. Také římský a uherský král. Svých dědických práv se domáhal obtížně, české koruny dosáhl i přes odpor husitů.
Österreichische Geschichte
Friedrich III. aus dem Hause Habsburg wird zum Kaiser des Heiligen Römischen Reiches gekrönt
1452

mezivládí
Interregnum
from 1439 to 1453

Note: Po Albrechtově smrti byla koruna nabídnuta Albrechtu III. Bavorskému, který ji odmítl. Vznikly šlechtické spolky – sněmíky, landfrídy. Spolupráci landfrídů zajišťovaly zemské sněmy.
Král český
Ladislav Pohrobek
from 1453 to 1457

Note: Syn Albrechta II., narozen až po jeho smrti (= pohrobek). Také uherský král. V Čechách sídlil v letech 1453–1454 a potom už jen dva měsíce před svou smrtí.
English King
Edward IV
from March 4, 1461 CE (March 13, 1461) to October 3, 1470 CE (October 12, 1470)

English King
Henry VI
from October 3, 1470 CE (October 12, 1470) to April 11, 1471 CE (April 20, 1471)

Král český
Jiří z Poděbrad
from 1458 to 1471

Note: Zemský správce z doby Ladislava Pohrobka, po jehož smrti se stal králem. Ačkoliv měl potomky, korunu odkázal Jagelloncům.
Roi de France
Louis XI le Prudent
July 22, 1461

English King
Edward IV
from April 11, 1471 CE (April 20, 1471) to April 9, 1483 CE (April 18, 1483)

English King
Richard III
from April 9, 1483 CE (April 18, 1483) to August 22, 1485 CE (August 31, 1485)

English King
Henry VI
from August 22, 1485 CE (August 31, 1485) to April 22, 1509 CE (May 2, 1509)

Král český
Vladislav Jagellonský (Vladislav II.)
from 1471 to 1516

Note: Syn Kazimíra IV. Zvolen českým králem byl podle přání Jiřího z Poděbrad, musel ale až do r. 1478 bojovat s Matyášem Korvínem – vládu v zemích Koruny si nakonec rozdělili. Od roku 1490 také král uherský. V roce 1500 vydal Vladislavské zřízení zemské.
Roi de France
Charles VIII l’Affable
August 30, 1483

Roi de France
Louis XII le Père du Peuple
April 7, 1498

Death

Family with parents
father
17ec1de887d1b5a1a3ad05b3137c4b1635e39257.jpg
13631437
Birth: 1363
Research task: 伯原公后人待考证,请与柯愈华宗亲联系:13872820583May 13, 2019
Death: 1437
mother
Marriage
Marriage:
brother
brother
brother
Death:
brother
himself
brother
Family with ?氏
himself
wife
?氏
son
兴辅
son
兴忠
son
兴诚
son
兴庆
son
兴瓒
son
兴珽